Manifestari Culturale --> Manifestari Culturale 2017

Serbare de Crăciun la Primăria Ciurea

Marti, 19 decembrie 2017, copiii de la Centrul Social de tip After School Ciurea, au sustinut spectacolul de Craciun la Primaria din Ciurea.
Micutii artisti de la centru, au pus in scena piesa „ Nasterea lui Iisus". Spectacolul s-a incheiat cu un recital de colinde, sustinut de Simona Dumitru, eleva in clasa a X-a la Liceul de Arta „Octav Bancila" din Iasi, prietena si partenera a centrului nostru.
Desi au varste fragede, cuprinse intre 5 si 14 ani, copiii de la centru au impresionat prin seriozitatea cu care au interpretat rolul, prin costumatiile atent alese si prin rolurile dificile interpretate cu mult talent.
Spectacolul copiilor de la centru a atras aplauzele si admiratia angajatilor Primariei. Domnul primar, Catalin Lupu a laudat prestatia copiilor si le-a oferit cadouri micutilor nostri artisti.
La serbarea copiilor, a fost prezenta si televiziunea TV Life, care a inregistrat cateva momente din sceneta, facand astfel posibila vizionarea acesteia pe micul ecran.
Multumim colegilor de la Primaria Ciurea ca ne-au fost alaturi la spectacol si ca au apreciat talentul, seriozitatea si bucuria cu care copiii nostri au pregatit acest moment.
Colectivul si copiii Centrului Social de tip After School Ciurea, va ureaza un Craciun fericit si un An Nou plin de satisfactii si impliniri!
Serbare de Crăciun la Primăria Ciurea

Data creare: 19-12-2017 15:19:39