Manifestari Culturale --> Manifestari Culturale 2016

Dor de Eminescu

Miercuri, 13 ianuarie 2016,a avut loc la Primaria Ciurea, un eveniment dedicat marelui poet, la cea de a 166-a aniversare. Invitati de onoare au fost, scriitorul Valentin Talpalaru, cantautorul Radu Stefan si actorul Gabi Lazar.
Valentin Talpalaru a vorbit publicului despre unele aspecte mai putin cunoscute din viata poetului, iar Gabi Lazar si Radu Stefan au oferit celor prezenti un spectacol deosebit, de poezie si muzica din lirica eminesciana.
Organizatorii evenimentului au fost Primaria Comunei Ciurea si Biblioteca Publica, in parteneriat cu Centrul de Conservare si Promovare a Traditiilor Locale, Fundatia ,,Sfintii Apostoli Petru si Pavel,, si Asociatia Cultural-Umanitara ,, Fiii Satelor,,.
Eminescu

Linkuri externe