Manifestari Culturale --> Manifestari Culturale 2014

Serbarile Comunei Ciurea (editia a XI-a) 2014

In zilele de 7, 8 si 9 ale lunii iunie,a avut loc ediția a XI-a a Serbărilor Comunei Ciurea, eveniment prilejuit de Sărbătoarea Sf. Treime si de Hramul Bisericii Sf. Nicolae din localitatea Ciurea. Și în acest an, ciurenii au petrecut așa cum doar românul știe, cu muzica dans si voie bună. N-au lipsit insă momentele speciale, de o aleasă emoție ce au dat măreție acestei manifestari: acordarea de diplome si distincții celor care prin profesie, talent si dăruire au slujit decenii la rând, comuna noastră.

De asemenea, elevii și-au demonstrat calitățile sportive si talentul artistic prin concursuri de atletism, ciclism, handbal si desene pe asfalt.

In ziua a treia a serbărilor, de Sfânta Treime, intreaga comunitate a participat la săvârșirea slujbei de hram a bisericii din localitate

Ansamblul Folcloric Rapsodia

Data creare: 14-10-2015 13:22:46